Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

kabuf 

KOB 2018 - 5. etapa Říčka Lubě (2018-09-09)

340 fotek loni v létě - zobrazení
Na poslední pátou etapu KOB 2018 vlastně ještě oficiálně nevyhlášenou jsem vyrazil v neděli 9. září v brzkých ranních hodinách mimořádně pěšky. Jednak jsem respektoval fámy organizátorů, že značná část trasy není vhodná pro kola, jednak jsem si chtěl vyzkoušet mé nohy, co šlapky a zejména utrápené pravé koleno vydrží. Vlak mne vyplivl v Rájci-Jestřebí chvíli po půl sedmé ráno. Za pět minut přijel autobus 235 z Blanska, který bych tam nestihl. Za nepříliš velkého zájmu cestujících mne dovezl kousek za Zhoř k rybníku, odkud jsem proti vyschlému korytu říčky Lubě těsně před osmou ranní nalezl za průmyslovým prameništěm jednu mokřinu. Tu jsem uznal jako pramen. Pak již dle plánku zpátky do Zhoře. Při vstupu do obce jsem u koupaliště pomlsal sqělé trnky pod dohledem majitele sadu a jeho hafíka. Bohužel jsem poslechl jeho rady jak se dostat nejrychleji k říčce Lubě a tak mne poslal vpravo od koupaliště z kopečka k romantické kapličce. Trasa však vede u koupaliště vlevo přímo na náves. Na ní mi klekla baterka foťáku. Zřejmě jsem zapoměl foťák plně nabít. Další fotky jsou tedy pořízeny snad už desetiletým mobilem. Fotky podle toho také vypadají. Zejména v lese při horší viditelnosti. Mobil byl sice plně nabitý, ale mé obavy, že jeho baterku vycucám ještě před dosažením cíle etapy, se potvrdil. Musel jsem od okraje Tišnova fotit tabletem. A tam je optika příšerná. Příště beru sebou raději foťáky dva. Doma ve skříni je můj kompaktní Olympus Míu k ničemu, i když je tam optika taky horší než v Canonu. Ostatní dobrodružné chvíle jsou zaznamenány u jednotlivých fotografií. Trasu jsem tedy ten den nedokončil ani po 22,4 km a desetihodinové chůzi.
5. etapu KOB 2018 jsem došel o skoro týden později 15. září při cestě na jeden trampský potlach a cíle KOBU dosáhl asi jako úplně první KOBák.
Na této 25 km dlouhé trase 5. etapy KOB 2018 jsem prožil mezi úžasnými scenériemi a objekty mimořádně krásné chvíle v celkové době 11-ti hodin pohybu. Jistě i proto, že jsem ji prošel pěšky. I když ty nohy?!? Ta bolest?!?
Omlouvám se ještě všem, že těch fotek je takové strašné množství. Tentokrát to tak vyšlo a jsem tomu i rád. Asi jsem stvořil fotoromán. Při chůzi je nějak více času na koukání kolem sebe než při bikování.
Zdraví BUF
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron