kabuf 

Oblíbená alba

Alba, která má kabuf v oblíbených
reklama
33 fotek, 6.10.2018, 101 zobrazení, 10 komentářů | krajina, příroda, sport
Od konce léta dnes první teplý den. Využívám ho k vyjížďce do Chřibů. Hlavní cíl Vršava s novou haciendou "dona" Novotného. Co byla postavena, ještě jsem na Vršavě nebyl. V Ježově jsou hody, krojovaná chasa právě stojí před domem starosty. Pokračuji přes Vřesovice po silnici ke Křížku, stavuji se v Lesním baru u Klimentské přehrady, projedu údolí a vracím se na silnici. Okolo Křížku k odbočce na Vršavu. Po bývalém hospodářském stavení Lesů a boudě T.O. Vršava ani památky. Jediná studna pamatuje staré časy. Opouštím Vršavu po zelené, zajíždím do Vraního lomu. Potom okolo Cimburku k studánkám U mísy, U Steibachu k Hrobům, místu největšího lokálního podvodu 1. republiky. Lesem projedu k Panence Marii Sněžné a po cestě přes osvětimanský Vlčák k rozcestí nad Velebilovou myslivnou, odbočuji Nad Spářovy a prudce, po nově asfaltované cestě, do Medlovic. Před Újezdcem si nasbírám výborné padané jabka a "natahuji" cestu po nově vyasfaltované Kyjovské cestě do Vážan. Od družstva sešupem do Ořechova a přes Těmice domů. Slunce zapadlo. Rozvěcuji kolo. Byl to pěkný den s 60 km v nohou.
60 fotek, 7.9.2018, 54 zobrazení, 6 komentářů
340 fotek, únor 2012 až září 2018, 591 zobrazení, 4 komentáře
58 fotek a 1 video, 12.9.2018, 51 zobrazení, přidat komentář
V dřívějších letech jsem jezdil každoročně na V. Javořinu v druhé polovině jara. Loni až na konci července. Letos jsem vyjel až v srpnu, ale pro technickou závadu jsem se musel vrátit. Druhý pokus jsem vykonal až dnes. Počasí jak vymalované pro dnešní výjezd na V. Javořinu. Dopoledne ještě příjemný chládek, okolo poledního už su ve stínu lesů Bílých Karpat. Jen v hospodě U Černého potoka ve Vápenkách mě vypekli, protože podávali oběd nějaké předem objednané výpravě a na mě neměli čas.Tak pokračuji žížnivý s posledním půlliterm ve flašce. V13:19 sesedám na obvyklém místě za vysílačem. Posezení z půlkuláčů, které jsem v minulých letech využíval k odpočinku je zhrouceno. Přesto nějak usedám a zbaštím všech zbylých 9 svatebních koláčků, které jsem si koupil v Blatnické pekárně. Posedím necelou půlhodinu, kochám se výhledy na Slovensko, které jsou poměrně mlhavé, není vidět dál jak po Povážský Inovec. Je čas na návrat. Objedu opět vysíláč a za ním jsou zase výhledy do země Moravské. Ani zde nejsou nejlepší. Chřiby jsou sotva vidět. Nasedám na kolo a po stejné kamenité cestě sjíždím zpět až ke Kamenné búdě.Cestou se ještě zastavuji u hrobu psa Waringa,krerý nevím proč právě zde leží už 6 let, za ty roky jsme se "zkamarádili". Hrob je značně zarostlý, tak jsem ho trochu vyčistil, aby nezanikl. Od Kamenné búdy se vydávám jinou cestou než jsem přijel. A to do Horního Němčí, Slavkova a ještě dále na Hluk. Velká část cesty vede po cyklostezkách. Odpolední slunce je už úmorné. Předpokládám, že budu doma před pátou, ale v naší obci jsem potkal kamaráda, pozval mně do dvora na pivko, jazyk už mi "lepotal". Pokecali jsme a doma su po půl šesté notně unaven. V nohách mám 93 km a 800 metrů jen absolutního přvýšení, celkové bude hodně přes1000.
63 fotek, letos v červnu, 83 zobrazení, 1 komentář
předchozí výlety ... ať nefotím ty stejný místa pořád dokola
98 fotek, letos v květnu, 227 zobrazení, 4 komentáře | dokumenty, krajina, oslavy, příroda, zábava
72 fotek, letos v dubnu, 127 zobrazení, 10 komentářů
82 fotek, letos v dubnu, 67 zobrazení, 5 komentářů
226 fotek, září 2017, 148 zobrazení, přidat komentář
89 fotek, 9.9.2017, 261 zobrazení, 1 komentář
12 fotek, září 2017, 86 zobrazení, přidat komentář
V hotelu Imperial ve Václavově u Bruntálu byla v době od 25. 7. 2017 do 3. 9. 2017 instalovaná trampská výstava Expozice trampingu a byl o ni zájem. Je tu několik fotek z této výstavy a také pozvánka na výstavu další, která bude v Pohořelicích od 28. 9. 2017. Srdečně na ni zveme.
33 fotek, 30.7.2017, 53 zobrazení, přidat komentář | cestování
DNES SE MI KONEČNĚ PODAŘILO NAPLÁNOVAT KAŽDOROČNÍ VÝJEZD NA JAVOŘINU. POČASÍ JSEM SI NEVYBRAL NEJLEPŠÍ. SILNÝ VÍTR PŘEVÁŽNĚ DOPROTI CESTOU TAM, HORKO, A TO NEBYL KONEC POTÍŽÍ. HNED V ÚVODU JSEM V ULICÍCH OSTROHU ZTRATIL CYKLOSTEZKU A VYJEL NA SILNICI DO BLATNICE. NU COŽ. V BLATNICI ZAHNU A VEZMU TO NA SLAVKOV. OD KŘIŽOVATKY NA KONEC OBCE SILNICE ROZKOPANÁ. PŘES DALŠÍ TŘI KOPCE NAVÍC SU VE SLAVKOVĚ. ZA HOR. NĚMČÍ NENÍ CYKLOSTEZKA ZROVNA IDEÁLNÍ, NEJPRUDČÍ SVAH Z CELÉ CESTY 17 % MÁ POVRCH PODOBNÝ RECYKLÁTU ASFALTU. NO MÁM TO ZA SEBOU. KE KAMENNÉ BÚDĚ UŽ TO JDE. U STUDÁNKY POTKÁVÁM PĚŠÁKA Z BATOHEM. VARUJE MNE PŘED MNOŽSTVÍM LIDÍ. NA JAVOŘINĚ JSOU SLAVNOSTI PŘÁTELSTVÍ. UŽ U KAMENNÉ BÚDY JE STÁNEK S OBČERSTVENÍM A MNOHO AUT, TENTOKRÁT HO MÍJÍM. STÁLE ŠLAPU, OBČAS NĚKOHO PŘEDJEDU. ALE POSLEDNÍ STOVKY METRŮ PŘED VÝJEZDEM Z LESA NA VRCHOL UŽ PŘEMÝŠLÍM O TLAČENÍ. ALE NE, TOHO BOHDÁ NEBUDE. KONEČNĚ JSEM PROKLIČKOVAL MEZI LIDMI POD VYSÍLAČ A NA LOUKU ZA NÍM, MOJE TRADIČNÍ ODPOČINKOVÉ MÍSTO S VÝHLEDY NA SLOVENSKO. ZA TY ROKY CO SEM JEZDÍM, JSEM JEŠTĚ NEBYL TAK VYŠŤAVENÝ. PŮL HODINKY PŘESTÁVKA NA SVAČINU S MUZIKOU LINOUCÍ SE OD HOLUBYHO CHATY. POMALU SE VRACÍM OPĚT OKOLO VYSÍLAČE, JEŠTĚ PÁR FOTEK A NASEDÁM. DOLŮ TO JDE SAMO, JEN POZOR NA DEFEKTY, V MINULÝCH LETECH JSEM NĚKOLIKRÁT PRORAZIL DUŠI NA KAMENECH. JEŠTĚ SE ZASTAVÍM U POMNÍČKU PSÍHO KAMARÁDA, KTERÉHO ZDE NĚKDO PŘED DVĚMA LETY POHŘBIL. BYL ASI TAK STARÝ JAKO MŮJ NEBOHÝ KAMARÁD ŽOLÍK. ROSTE MU ZDE MÁTA, BODLÁKY JSEM VYPLEL. U KAMENNÉ BÚDY, KDYŽ JE TA MOŽNOST, KOUPÍM VE STÁNKU KOFOLU A JEDU DO VÁPENEK PO TRADIČNÍ CESTĚ. VÍTR TÉMĚŘ POŘÁD V ZÁDECH, JEN TO FIČÍ. JAVORNÍK, VELKÁ.........V NEMOCNICI ZA MAMKOU SE ZASTAVUJI PODLE PLÁNU. PO NÁVŠTĚVĚ SU ZA 20 MINUT DOMA. SU SE SEBOU SPOKOJEN. KRÁSNÝCH 91 KM S VÍCE JAK 1100 M PŘEVÝŠENÍ.
177 fotek, červen 2017, 346 zobrazení, 23 komentářů
letos to bylo 1111 km / 24 000 m převýšení. Byl jsem na trase 13 dní.
Špecifikum Loudání - trasér v zájmu utajení nekonzultuje trasu s místními bikery, takže často se prodíráte "stezkou" kde desítky let nestála lidská noha, nebo žádná stezka není. Když je trasa obzvlášť krkolomná, ti na špici posílají smsky na štáb - tudy radši nee. A štáb pak rozesílá varování těm vzadu. Prostě dobrodružství.
http://www.cyklotremp.cz/search/label/loud%C3%A1n%C3%AD%202017
www.loudani.cz
105 fotek, 27.5.2017, 83 zobrazení, 6 komentářů | cestování, krajina, makro, příroda

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.