Buf kabuf

Oblíbené

66 oblíbených alb 10 oblíbenců

Náš tip

Proměňte svá alba ve fotoknihu!
Ideální jako dárek nebo jen tak na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

howgh
hodně fotek je skoro stejných, ale stejná není žádná ..
více  Zavřít popis alba 
2 komentáře
 • letos v červnu
 • 68 zobrazení
 • 7
 • 22
blankahra
I přes horko je nás dost - vystupování z autobusu přibrzdilo provoz :). Na štěstí většina trasy vede stinnými lesy. U Resslovy hájenky se příjemně odpočívá.
Dále si užijeme i trochu toho pařáku. Osvěžení u studánky využili skoro všichni, i když do Bílovic to bylo už jen kousek. V řece se blýskalo nezvyklé množství ryb. Ve vyhlášené pekárně beru chleba a mířím k jezu. Nejdříve jsem zkusila koupání nad jezem - tam je ale nepříjemná hloubka hned od břehu a na dně se víří usazeniny a tak jsem sešla pod jez - tam bylo koupání super. Cachtala jsem se skoro půl hodiny. Pak už jsem musela na bus.
více  Zavřít popis alba 
1 komentář
 • 18.6.2019
 • 63 zobrazení
 • 2
 • 11
blankahra
Tak jsme ustáli nejen výročák osady, ale i zvláštní akci v akci - oslavu dvojích osadnických šedesátek doprovázených permanentní šílenou žranicí, ale i komentovanou koštovačku špičkových vín výborného pavlovského vinaře. K tomu několik kamarádů pěkně vyhrávalo, ale ještě před zapálením ohně odspěchali, bohužel, jinam a tak muzika u ohně zůstala na cca domácích.
Naštěstí sobotní pařák postupně ustoupil a přitom ani hrozící bouřky a lijáky nenastaly, takže počasí nám vlastně přálo.
Bylo tady však taky něco moc smutného - oplakávali jsme památný soliterní smrk, který léta zdobil a zkrášloval osadní flek a současně odešly VŠECNY ostatní smrky podél cesty na camp a i některé borovice !!! Je to hromadná katastrofa !
I tak to byl fajn víkend a třešničkou na dortu bylo doručení mé osoby kamarády až před vrátka - bomba ! Díky !
více  Zavřít popis alba 
2 komentáře
 • letos v červnu
 • 125 zobrazení
 • 4
 • 22
jarapalec
Po loňské velmi úspěšné akci, pořádané ke 100 výročí trampingu, T. S. Expozice trampingu Brno, uspořádala znovu projížďku lodí po brněnské přehradě s trampskou muzikou, nazvanou TramParník.
Byl to pro nás, organizátory, velký závazek, aby se vše podařilo alespoň tak, jako loni. Jednalo se samozřejmě nejen o finance na zaplacení lodi, ale také o pozvání kapel, které vytvoří tu správnou trampskou atmosféru. Měli jsme také obavy, jaké bude počasí. V pátek po půlnoci řádila v Brně velká bouřka s vichřicí, sledovali jsme stále předpovědi počasí a věřili, jak slibovali meteorologové, že se vyčasí. Byli jsme však připraveni, kdyby náhodou…
V první polovině plavby hrála na horní palubě, tak jako loni, osvědčená kapela „Dejna“. Úspěch měla především výběrem repertoáru známých písniček trampských i country. Na dolní palubě nám přijeli zahrát kamarádi ze Zastávky u Brna „Žádná křeč“. Je to výborná, sehraná parta a hráli samé krásné trampské písničky. Na zastávce u Bítýšky byla krátká přestávka, tak aby se mohli zájemci projít, kapely si vyměnily na palubách místa a pokračovali jsme zpět do přístaviště.
Podle ohlasu byli všichni spokojení, zazpívali si, zatančili, také se pobavili kamarádi mezi sebou. Na lodi byla výborná nálada. Sami muzikanti byli nadšeni vytvořenou atmosférou, na kterou budou, nejen oni, dlouho vzpomínat. Dokonce se i vyjasnilo, sluníčko svítilo (Pajda je náš opravdový kamarád), co si více můžeme přát...
Palec

P.s. Některé fotky jsou od kamarádek Lilky a Jany.
více  Zavřít popis alba 
3 komentáře
 • jaro
 • 103 zobrazení
 • 7
 • 33
suof
Po deštivých dnech přichází pěkný sobotní den a já už nedočkavě vyjíždím na kole do slunného odpoledne k Mutěnicím na rozhlednu Vyšicko. Nedodržel jsem úplně nejkratší trasu a ujel navíc 2,5 km. Pod rozhlednou mám na počítači 30 km. I když rozhledna není z nejvyšších, cca 15 metrů, její umístění na vrcholu Vyšicka skýtá daleké výhledy na všechny strany. Na Chřiby, Bílé Karpaty, Kapánsko, Pálavu i Ždánický les. Zdržuji se asi půl hodiny a přemýšlím kudy dál. Na mapě asi 3 km od
tud si všímám památníku Moravské rovnosti. Vyrážím tedy po zelené pod Dubňanskou horu s vinohrady, ktrerými vyšlapu na hřeben, kde se v Hájku památník nachází. Od rozcestí po žluté značce je slepá odbočka, na jejímž konci se památníček nachází. Je docela dobře schovaný, i když na kraji lesa a pole, ale není zde žádné jiné cesty. Zřejmě i to přispělo k tomu, že místo, kde je i podzemní bunkr nebylo nikdy nacisty odhaleno. Bunkr je relativně rozsáhlý a členitý. Jen baterku jsem neměl, tak mi k velmi šeré orientaci pomohl jen svítící displej fotoaparátu, i kešku jsem zde našel. Bunkr je nízký, lze se pohybovat jen "kačáky" nebo po kolenou. https://www.obecprusanky.cz/novy/vzpominka-na-protifasisticky-odboj-v-prusankach-k-70-vyroci-osvobozeni/ Vracím se zpět na rozcestí a po zpevněné cestě jedu až do lesa, kterým protéká Šardický potok. Vyjíždím u Mistřínské pískovny, o které jsem dosud neměl ponětí. V Mistříně se stavuji u kamaráda Majora, kterého jsem několik let neviděl. Opět není doma, ale na vandru. Ve Svatobořicích -Mistříně najíždím na cyklostezku a odbočuji do Milotic, kde se vyprahlý stavuji U draka na kolu. Domů to mám ještě asi 22 km a přijíždím znaven před osmou večerní po necelých 68 km.
více  Zavřít popis alba 
2 komentáře
 • 18.5.2019
 • 64 zobrazení
 • 2
 • 22
jarapalec
Na trampský písničkový festival se vždycky těšíme proto, že je připravený pro návštěvníky i účinkující opravdu přitažlivě. Organizátorům se to podařilo i letos k 25. výročí jeho konání. Přesvědčilo nás to hned, když jsme si přečetli na tabuli program se jmény vystupujících kapel a skupin. Ty slibovaly dobrou kvalitu vystoupení, stejně tak i doprovodný program, soutěže a také trampskou výstavu. Kapely měly ještě navíc další soutěžní úkol, aby složily a zazpívaly oslavnou píseň s textem k 25. výročí festivalu. Kapely podmínku splnily, výjimku měla pouze kapela Valchagenk, která se přihlásila na poslední chvíli. Hodnotící porota měla zase určitě velké dilema vybrat skutečně tu nejlepší. Zlatým hřebem odpoledního programu bylo vystoupení mladých mažoretek ze Zakřan. Předvedly se svým zajímavým a moc pěkným vystoupením, se kterým se umístily v národní soutěži na předním místě, ale také v jednotlivcích.
Jednotlivé kapely a vystoupení uváděli pořadatelé Drobek a Kunta. Drobek opakovaně zval na návštěvu výstavy v sále sokolovny, kterou uspořádala ke 100. výročí trampingu, brněnská trampská skupina EXPOZICE TRAMPINGU. Výstava zaplnila celý sál, zájemce provázel a neúnavně informoval o jednotlivých exponátech kamarád Kamzík. Podle ohlasů se výstava líbila a kamarádi hodnotili její rozsah a zpracování. Na tom má největší zásluhu kamarád Cvoček
O přestávce byla vyhlášena soutěž, kdo nejrychleji vypije brčkem pivo. Přihlásili se čtyři soutěžící. Vítězem se stal kamarád Speedy. Co vyhrál? Samozřejmě zase pivo!
Jako hosté vystoupili Old Boys Poutníci z Brna s Frantou Linhárkem. S velkým zájmem se samozřejmě očekávalo večerní vystoupení dalšího hosta, kapely Kamelot s kapelníkem a zpěvákem Romanem Horkým, na které se přišli podívat i další zájemci.
Po přestávce hrály další přihlášené kapely, a že hrály také výborně, je poznat z velkého potlesku i malých nahrávek v albu.
Jubilejní Trampská nota se opět vydařila, včetně počasí. Organizátorům Trampské Noty přejeme další úspěšné roky! Opravdu UMÍÍÍ!
Na ukončení festivalu byl zapálen slavnostní oheň a vyhlášeny výsledky soutěží.
V soutěži skupin zvítězila Kósavá deka Brno,
V divácké soutěží skupina Careta Křenovice,
Oslavná píseň: Šero Šemíkovice,
Zlatá vrána - Blanka Bartáková se skupiny Otisk
Zlatý havran - Pavel Barták ze skupiny Otisk
Zvláštní ceny poroty: Vokální výkon - Lucie Hédlová ze skupiny Careta,
Instrumentální výkon -Milena Meisslová, houlslistka ze skupiny Flám
Cena pořadatele: Genciána
Cena časopisu Oslavské Boudy: Valchagenk - Vladislav
Eva a Palec
více  Zavřít popis alba 
 • jaro
 • 108 zobrazení
 • 5
 • 00
blankahra
Kategorie: lidézábava
více  Zavřít popis alba 
 • 14.4.2019
 • 99 zobrazení
 • 4
 • 00
suof
Téměř přesně 4 měsíce po operaci zlomeného kyčle jsem se rozhodl poprvé vyrazit zkušebně s krosnou na zádech a poctít svou přítomností 32. výroční oheň T.O. Carabus. Pro jistotu jsem vyjel až v sobotu na jednu noc a čaganem v ruce.
Ráno jdu za deštivého počasí na vlak a vystupuji před polednem v Dolní Lhotě, v které zatím neprší, jen nepříjemně fouká studený vítr. Su rád, že jsem si vzal zimní kabát. Po stoupání Horní Lhotou vcházím do lesa, v kterém je už příjemně. Potkávám několik desítek mravenišť, z čehož soudím, že mravencům lesním se zde daří. Nepříjemnější byl pohled na rozsáhlou těžbu kalamitního dřeva. Asi po hodině se blížím k Bílé Bříze neslyšíc žádného ruchu. V kempu se nachází zatím jen tři kamarádi v čele s šerifem Šerchánem, kteří se právě připravují na k odchodu proti proudu potoka k rybníkům. Stal dočasným správcem kempu, udržovatelem ohně a ohřívačem zelňačky.
Kamarádi se vrátili okolo 4 odpolední a stále se další kamarádi neschází. Už jsem měl představy, že nás zde doslova bude jak do mariáše. Ale situace se začala obracet. S přicházejícím večerem přichází i další a další kamarádi. Kolem osmé, kdy dává šerif příkaz k zapálení ohně, nás stojí v kruhu nejméně 20. Jako vždy si zapějeme Vlajku, vzpomenem nebohých kamarádů, včetně zdejšího osadníka a kamaráda Grizzlyho. Hranice se rozhořela, stejně jako naše srdce při tónech kytar a benža Špice. Při krásných písničkách a prozářené noci hořícím smrkovým dřevem náladě neubral ani drobný deštík. Hrálo, zpívalo a tlachalo se dlouho přes půlnoc. Spalo se docela dlouho, protože jsem ještě nikdy na potlachu nezažil, že by byl okolo sedmé, dokonce i osmé u užitkáče klid. Vstávám v půl deváté. Mnoho nás zde není, protože mnozí zde nespali a ještě v noci se odebrali zpět k svým příbytkům. Loučím se před jedenáctou a s Broučkem se za začínajícího deště vydáváme údolím k Blansku. Uzdravující noha si vede dobře, takže získávám před Broučkem náskok, dohání mne u odpočívadla, kde jsem si zadechl a schoval deštník, jelikož už ho není třeba. Spolu pokračujeme dále. Jako místní mne vede zkratkou mimo frekventovanou hlavní ulici. Na náměstí zazní dvojité ahoj a já přicházím na nádraží necelou půlhodinu před odjezdem vlaku. Odjíždím dokonce ještě chvíli dříve zpožděným rychlíkem, což mi dává většího "fóra" na přestup v Židenicích, kde už zase prší. Domů příjíždím už po 15 hodině. Ahoj a díky za příjemně prožitý víkend.
více  Zavřít popis alba 
 • 13.4.2019
 • 210 zobrazení
 • 4
 • 00
blankahra
více  Zavřít popis alba 
 • březen 2017 až duben 2019
 • 90 zobrazení
 • 5
 • 00
blankahra
více  Zavřít popis alba 
1 komentář
 • prosinec 2018
 • 43 zobrazení
 • 3
 • 11
suof
Od konce léta dnes první teplý den. Využívám ho k vyjížďce do Chřibů. Hlavní cíl Vršava s novou haciendou "dona" Novotného. Co byla postavena, ještě jsem na Vršavě nebyl. V Ježově jsou hody, krojovaná chasa právě stojí před domem starosty. Pokračuji přes Vřesovice po silnici ke Křížku, stavuji se v Lesním baru u Klimentské přehrady, projedu údolí a vracím se na silnici. Okolo Křížku k odbočce na Vršavu. Po bývalém hospodářském stavení Lesů a boudě T.O. Vršava ani památky. Jediná studna pamatuje staré časy. Opouštím Vršavu po zelené, zajíždím do Vraního lomu. Potom okolo Cimburku k studánkám U mísy, U Steibachu k Hrobům, místu největšího lokálního podvodu 1. republiky. Lesem projedu k Panence Marii Sněžné a po cestě přes osvětimanský Vlčák k rozcestí nad Velebilovou myslivnou, odbočuji Nad Spářovy a prudce, po nově asfaltované cestě, do Medlovic. Před Újezdcem si nasbírám výborné padané jabka a "natahuji" cestu po nově vyasfaltované Kyjovské cestě do Vážan. Od družstva sešupem do Ořechova a přes Těmice domů. Slunce zapadlo. Rozvěcuji kolo. Byl to pěkný den s 60 km v nohou.
více  Zavřít popis alba 
10 komentářů
 • 6.10.2018
 • 124 zobrazení
 • 4
 • 1010
firovka
4 komentáře
 • únor 2012 až září 2018
 • 646 zobrazení
 • 2
 • 44
suof
V dřívějších letech jsem jezdil každoročně na V. Javořinu v druhé polovině jara. Loni až na konci července. Letos jsem vyjel až v srpnu, ale pro technickou závadu jsem se musel vrátit. Druhý pokus jsem vykonal až dnes. Počasí jak vymalované pro dnešní výjezd na V. Javořinu. Dopoledne ještě příjemný chládek, okolo poledního už su ve stínu lesů Bílých Karpat. Jen v hospodě U Černého potoka ve Vápenkách mě vypekli, protože podávali oběd nějaké předem objednané výpravě a na mě neměli čas.Tak pokračuji žížnivý s posledním půlliterm ve flašce. V13:19 sesedám na obvyklém místě za vysílačem. Posezení z půlkuláčů, které jsem v minulých letech využíval k odpočinku je zhrouceno. Přesto nějak usedám a zbaštím všech zbylých 9 svatebních koláčků, které jsem si koupil v Blatnické pekárně. Posedím necelou půlhodinu, kochám se výhledy na Slovensko, které jsou poměrně mlhavé, není vidět dál jak po Povážský Inovec. Je čas na návrat. Objedu opět vysíláč a za ním jsou zase výhledy do země Moravské. Ani zde nejsou nejlepší. Chřiby jsou sotva vidět. Nasedám na kolo a po stejné kamenité cestě sjíždím zpět až ke Kamenné búdě.Cestou se ještě zastavuji u hrobu psa Waringa,krerý nevím proč právě zde leží už 6 let, za ty roky jsme se "zkamarádili". Hrob je značně zarostlý, tak jsem ho trochu vyčistil, aby nezanikl. Od Kamenné búdy se vydávám jinou cestou než jsem přijel. A to do Horního Němčí, Slavkova a ještě dále na Hluk. Velká část cesty vede po cyklostezkách. Odpolední slunce je už úmorné. Předpokládám, že budu doma před pátou, ale v naší obci jsem potkal kamaráda, pozval mně do dvora na pivko, jazyk už mi "lepotal". Pokecali jsme a doma su po půl šesté notně unaven. V nohách mám 93 km a 800 metrů jen absolutního přvýšení, celkové bude hodně přes1000.
více  Zavřít popis alba 
 • 12.9.2018
 • 75 zobrazení
 • 1
 • 00
howgh
více  Zavřít popis alba 
6 komentářů
 • 7.9.2018
 • 81 zobrazení
 • 6
 • 66
howgh
předchozí výlety ... ať nefotím ty stejný místa pořád dokola
více  Zavřít popis alba 
1 komentář
 • červen 2018
 • 96 zobrazení
 • 4
 • 11
blankahra
více  Zavřít popis alba 
4 komentáře
 • květen 2018
 • 253 zobrazení
 • 6
 • 44
howgh
více  Zavřít popis alba 
5 komentářů
 • duben 2018
 • 80 zobrazení
 • 6
 • 55
howgh
10 komentářů
 • duben 2018
 • 140 zobrazení
 • 4
 • 1010
blankahra
více  Zavřít popis alba 
7 komentářů
 • 17.4.2018
 • 106 zobrazení
 • 4
 • 77
cernyorel
 • září 2017
 • 167 zobrazení
 • 2
 • 00

Nebyla nalezena žádná alba.

reklama